Únor 2012

Numbers: 999

29. února 2012 v 22:04 | Elsa |  Numbers
Povídka do třetího kola ff soutěže u Ani. U Merlinových kalhot, já byla první! V tomhle kole, já vím, ale mám hroznou radost - kor když jsem zrovna u téhle povídky čekala že to nebude nic moc. Vás o ní samozřejmě neochudím, a když se vám bude líbit (klidně i když se líbit nebude, muhaha :D), byla bych moc vděčná za hlasy v anketě >tady

Shrnutí: Jedno léto, jedna dětská láska a jedno krátké, ale nezapomenutelné přátelství.
Postavy: Luna Láskorádová, George Weasley, Protiva
Žánr: Romantika, psychologické/drama
Období: Není zas až tak důležité, ale cca od Luniných 8 do 13 let.
Poznámky: Ficlet (999 slov - přesně *hrdý úsměv*)


Březen

24. února 2012 v 14:00 | Elsa |  Updates
Ahojte. Rozhodla jsem se seskupovat všechny (nebo alespoň skoro všechny) krátké zprávičky na daný měsíc do jednoho článku, který vyjde pár dní před jeho začátkem (měsíce, ne článku). A za pět dní tu máme březen, takže je čas se do toho pustit.

+ Příští týden se v našem okrese koná to, čemu se tak naivně říká jarní prázdniny, (Jsem pesimistická jen když je to nanejvýš absurdní - jako například teď, při sedmi stupních přes den.) takže bude nejspíš trochu omezená moje aktivita.

+ Zítra dnes pravděpodobně odjedu na hory, kde si to možná i užiju, a vrátím se až v pondělí. Články většinou nepřednastavuji, takže tu v té době pravděpodobně nic nepřibyde. (Přijdete o Neděli v peřinách, to je, tuším, všechno.)
Omlouvám se Affs, speciálně Ani, které pošlu soutěžní povídku hodně na poslední chvíli.
Možná dopíšu další kapitolu Problems (za to že je velká prodleva se neomlouvám, protože mám rozepsaných tolik povídek, písniček a básniček, že je prostě nemožné přidávat to všechno pravidelně :D).

+ V dohledné době plánujeme nahrát (ještě že existují bohatí strýčkové s nahrávacími studii ^^) s Káčou song Just a Girl, který jsem se uráčila pro ní sepsat, takže se ho pravděpodobně dočkáte jako první. :)

+ Mimo originálních písniček vycházející z mé iniciativy zpíváme i, no, všechno možné, takže jsme si říkaly, že by možná nebylo od věci sem tam něco natočit a pustit do světa... Uvidíme.

+ V pátek začne první kolo Souboje povídek. Schází ještě jeden soutěžící, a jestli se nenajde, někdo z přihlášených bude pravděpodobně muset napsat dvě povídky, ehm...

Numbers: 333

20. února 2012 v 20:10 | Elsa |  Numbers
Soutěžní povídka do druhého kola na Aniném blogu. Moc, vážně moc, vás prosím o hlasy v anketě!! >zde<
Původně to měla být slaďárna až fuj, ale na poslední chvíli jsem to celé přepsala. Vážně nevím, co mě to popadlo, ta nejpůvodnější pointa může být ráda, že zůstala.

Intro: Válka skončila, ale ponurá atmosféra zůstává ve vzduchu... Nicméně láska je nevyzpytatelná, a vetře se všude. :)
Postavy: Levandule Brownová, Tony Funch, Annie Bowlerová (jen zmínka)
Žánr: Romantika, Drama
Období: Sedmý ročník
Poznámky: Ich-forma. Trochu AU - Levandule neumře, nemám ráda mrtvé lidi. :D

Seděla jsem na zemi s miskou ovesné kaše. Velká síň zela prázdnotou, bylo příliš brzy a plno lidí bylo navíc na ošetřovně. Někteří byli zraněni a jiný zas pomáhali madam Pomfreyové, která nevěděla, kam dřív skočit a od Bitvy snad ani jednou nespala déle než dvě hodiny v kuse.
Já bych tam měla být také, ale nebyla jsem schopná dívat se na všechny ty tváře plné bolesti.
Na mysl mi vytanul drobný obličej Annie Bowlerové ze čtvrtého ročníku. Když poprvé vstoupila do Komnaty nejvyšší potřeby, měla baculaté narůžovělé tváře a plné dětské rty, které se i přes temnou atmosféru v Bradavicích neustále usmívaly. Když ji včera v noci uložili v bezvědomí na provizorní lůžko, její obličej brázdilo nespočet šrámů, zřetelně z něj vystupovaly lícní kosti a mezi svraštěným obočím se táhlo několik ustaraných vrásek.
Že já jsem přežila "setkání" s Šedohřbetem se dalo považovat za zázrak.
"Ahoj, Lev." Z chmurných myšlenek mě do ještě chmurnější reality vrátil Tony a s námahou vykouzlil unavený úsměv. On patřil k těm několika šťastlivcům, kteří vyvázli dočista bez zranění. Odpověděla jsem mu na pozdrav a dál jsem promíchávala kaši.
"Poslyš, potřeboval bych se tě na něco zeptat," ozval se Tony po chvíli ticha.
Z mého mlčení usoudil, že čekám, co z něj vypadne.
"Víš, je tu jedna holka a já nevím… Já prostě nevím… Jaky bych… Jak jí mám říct, že jí miluju?!" vyhrkl nakonec nešťastně.
"Já nevím, prostě… Prostě jí to řekni," pokrčila jsem trochu zaskočeně rameny.
"Dobře," přikývl odhodlaně.
"Můžu si to zkusit na tobě?"
"No, jasně, proč ne…"
Když se jaksepatří vžil do situace, zhluboka se nadechl, aby si dodal odvahy a trochu nejistě se usmál.
"Miluju tě."
Byl tak roztomile nervózní, že prostě nebylo možné, aby ho ta dívka odmítla - ať už to byl kdokoliv.
"Já tebe taky," zadeklamovala jsem. "Tak, a teď běž a řekni jí to," vybídla jsem ho a mimoděk jsem si vzpomněla na Rona. Je to už tak dávno…
Tony se na mě zamyšleně podíval.
"Právě jsem to udělal…"

Souboj povídek

18. února 2012 v 13:31 | Elsa

Abych nebyla pozadu a pořádala taky nějakou kompetici, vyhlašuji menší povídkovací soutěž. O co se jedná? Budou proti sobě postaveny krátké fanfiction povídky ze světa Harryho Pottera a vy rozhodnete, která postoupí dál a která vypadne.
Zapsat se může prvních 8 soutěžících.
Pravidla a další informace najdete v celém článku.


Vyřázko

16. února 2012 v 17:59 | Elsa |  Zápisky
Nevím, jestli je to i na jiných školách, ale u nás mají devítky pokaždé něco jako malý maturitní ples. Problém je v tom, že je nás dohromady 60 a musíme se dohodnout na jednotném programu - a když si uvědomím, že nejsme schopni se dohodnout ani na termínu laborek, jímá mě hrůza.
Dost lidí napadlo, že by to mohlo být něco ve stylu Pomády, ten nápad se mi docela líbí, ale chtělo by to víc návrhů, takže se chci zeptat - napadá vás něco? Máte už vyřázko za sebou?
Budu vám neskonale vděčná když mi řeknete svůj názor, protože jestli to bude pokračovat takhle, tak to začneme cvičit den před.

Parazit: Sázka

13. února 2012 v 21:26 | Elsa |  Play
Na Aniném blogu moje-tvorba.blog.cz se koná povídková soutěž, které jsem se samozřejmě z mnoha nejrůznějších důvodů zúčastnila. Dnes vyšlo hodnocení prvního kola a já jsem se prozatím umístila na krásném druhém místě (děkuju, Ani :)), nicméně k bodům od A se přičítají i hlasy z ankety, takže bych byla moc ráda, kdybyste si udělali chvilku a zahlasovali pro mě. (odkaz)

O tu povídku vás samozřejmně neochudím, můžete si jí přečíst hned přímo tady dole. ;D
Zařadila jsem ji do povídkové série s názvem "Parazit", proč se tak jmenuje se dozvíta za nedlouho.

Intro: Hermiona s Dracem se nemůžou vystát a Fred s Georgem se rádi sází... Co z toho může vzniknout?
Postavy: Hermiona Grangerová, Draco Malfoy, dvojčata Weasleyova
Žánr: Humor, romantika
Období: Čtvrtý ročník
Otevřený konec!


Láska nebeská/Love actually

12. února 2012 v 12:34 | Elsa |  Filmy
Láska nebeská/Love actually


Žánr: Komedie, Romantický
Režie: Richard Curtis
Hrají: H. Grant, L. Neeson, C. Firth, L. Liney, E. Thompson, A. Rickman, K. Knightley, H. Makatsch, B. Nighty, R. Atkinson a další
Výroba: Velká Británie/USA, 2003


Hodnocení od jbiebr-forever.blog.cz

11. února 2012 v 17:40 | Elsa |  Updates
Moc děkuju Wendy za ohodnocení, a jsem nadšená. Tolik bych nečekala. :)

1. První dojem: 10/10
Vážně hezký blog.. :)

2. Design: 10/10
Design je nádherný, hlavně se mi
líbí ta stránka :)

3. Menu: 10/10
Krásný popisky, jak u toho máš ještě
tu malou ikonku, krásný to máš..

4. Uspořádání blogu: 10/10
Po nějaké době jsem se tam vyznala :D
ale jsem hodná, takže deset. :D

5. Návštěvnost: 8/10
Návštěvnost to trošku zkazila. :/

6. Články: 10/10
Zajímavý články :)

7. Aktivita: 9/10
No, od pondělí jsem tam nebyli,
takže devět. :/

Celkový počet: 67/70
Gratuluji a nadšeně vám třesu pravicí. :D ;)

Harry krát sedm

11. února 2012 v 17:28 | Elsa |  Zápisky
Právě jsem se vrátila z "hodninové" procházky, která ve skutečnosti trvala dvě hodiny a málem jsem při ní přišla o prsty. Řeknu vám, jestli můžete, nevytahujte paty z domu.
Už nějakou dobu si suším v počítači pár nedodělaných layoutů a řekla jsem si, že ten stávající je nejen letní, ale taky už je tu docela dost dlouho. Nakonec jsem vybrala jeden, který mi pro tuhle stránku přijde nejideálnější a... Správně, ještě jsem ho nedodělala.
Tady je přibližný náhled, budu moc ráda, když napíšete, jestli se vám líbí. :) (klikněte na "tady" ;D)

Mimochodem, kolik z vás tady píše FanFiction? Co byste řekli malé soutěži? :P

It all ends...

6. února 2012 v 20:58 | Elsa |  Videa
Hledala jsem nějaké anglické rozhovory abych se procvičila v angličtině a.. no, taky proto, že angličtinu prostě miluju, a narazila jsem na jedno úžasné video. Opravdu, skoro mi ukápla slza! :D Bohužel ta verze s titulky není na YouTube ale na serveru VideaCesky.cz, takže na ní sem dávám jen odkaz (VIDEO), na originál se můžete podívat níž.

I was looking for some iterviews in english to practice this language (well, it wasn´t the only reason - it was becaouse I simply love english, too) and I found really awesome vid. Really, I nearly cried! :D Anyway, you can watch it here.


V celém článku najdete ještě několik fotek a animací z posledního natáčecího dne, které jsem posbírala po různu za pomoci strýčka Gůgla a bratránkae Tumblra. :)

In full article you can find some images and animations which I put together with helf of uncle Google and cousin Tumblr. :)