Rupert Grint: Chtěl jsem být zmrzlinářem

26. listopadu 2010 v 21:42 | els.a
Když se řekne Rupert Grint, napadne vás Ron Weasley. Pokud ne, tak jste nejspíš několik let nešli kolem kina. Ano, je to ten malý zrzavý chlapec z trojice Harry, Ron a Hermiona. Tito tři hrdinové nebojácně běhají ve filmech o Harrym Potterovi. Rupert během devíti let natáčení Harryho Pottera zmužněl a prozradí na sebe teď pár maličkostí.

Rupert GrintRupert se narodil jednoho srpnového dne roku 1988 ve městě Hertfordshire v jižní Anglii. Dalo by se říct, že už od malička chtěl být hercem. Když ve svých 11 letech zjistil, že se koná konkurz na film o kouzelnících, neváhal se přihlásit. Na rozdíl od ostatních dětí přišel na konkurz s jasnou vizí. Zazpíval hip-hopovou píseň o Ronu Weasleym a měl vyhráno.

Dlouho se diskutovalo o tom, že filmoví herci stárnou mnohem rychleji než jejich postavy. To je logické, když natočit film trvá minimálně rok a více. Ale v posledním filmu má být například Ronovi 18, kdežto v knize je mu již 30. Rupertovi je ve skutečnosti ovšem pouhých 22 let. S věkem si ovšem tvůrci moc hlavu nelámou. Kdyby totiž uprostřed sérií filmů herce nahradili jinými, velmi silně by to otřáslo publikem, které si už na čaroděje z plátna zvyklo.
WildTarget
Ve filmu Wild Target

Když se točil poslední díl Harryho Pottera a Relikvie smrti,
musel Rupert společně s Emmou Watson natočit slavnou knižní scénu polibku. Když přišel onen natáčecí den, tvrdil Rupert, že se nikdy více nenasmál: "Bylo to jako líbat svou vlastní sestru!" Není se mu ani co divit, když jsou s Emmou a Danielem všichni tři prakticky jako sourozenci již 10 let.


Pár faktů:

V jednom z jeho filmů, Cherrybomb, došlo také na lechtivou scénu. Rupert říká: "Točit svou první sexuální scénu bylo nervy rvoucí, ale dívat se na ni pak s rodiči bylo tisíckrát horší. Scéna je docela decentně natočená, ale určitě to není chvilka, o kterou se chcete podělit s mámou a tátou." To, že ve filmu zkouší i nejrůznější drogy, je prý už trochu menší oříšek.
CherryBomb
Ve filmu CherryBomb

Jeho nejoblíbenější videohra je Need for Speed, nedá dopustit na seriál Spongebob Squarepants a miluje zelenou barvu. V loňském roce prodělal prasečí chřipku. Jako malý sbíral joja a také se chtěl stát zmrzlinářem. Tento sen se mu ovšem nesplnil, proto si alespoň z prvních vydělaných peněz u filmu pořídil pravou zmrzlinářskou dodávku. Co s ní dělá dnes, je nám ovšem záhadou.

Další fakt, kterým se Rupert moc nechlubí, je jeho fobie, kterou sdílí se svou postavou Ronem. Samozřejmě jde o arachnofobii, neboli chronický strach z pavouků. Tudíž vystrašený výraz ve scéně, kde mu na hlavu spadne obrovská tarantule, nemusel prý moc cvičit.

Když bylo Rupertovi čerstvých 18, stejně jako mnoho jeho vrstevníků šel dělat zkoušky, aby dostal řidičský průkaz. Ten však obdržel až na třetí pokus. Když se ho pak novináři ptali, proč mu to tak dlouho trvalo, Rupert jen nerad přiznal, že při cvičné jízdě omylem projel křižovatku na červenou. Po druhém pokusu ho instruktor nechal dělat zkoušky prý jen pro jistotu ještě jednou.

Zdroj: Topzine.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama